Podróżnicza książka dla dzieci

Podróżnicza książka dla dzieci

„Niezwykłe przygody Natalki” to książka, o napisaniu której marzyłam długo. Cieszę się, że dzięki crowdfundingowej zbiórce projekt zakończył się sukcesem. Największych skrzydeł dodała mi właśnie ta rzesza osób, które wsparło przedsięwzięcie. Był to dla mnie silny sygnał, że pomysł na napisanie podróżniczej książki dla dzieci o dziewczynce, która dzięki magicznemu kryształowi odkrywa świat podoba się. Zmotywowało mnie to tak bardzo, że postanowiłam rozwinąć go o dodatkowe elementy w książce.

Ilustracja z książki przedstawiająca wizytę na Półwyspie Jukatan. Autorka: Agnieszka Wajda

O czym jest książka?

Natalka w każdym z miejsc poznaje swojego rówieśnika, który wprowadza ją w tajniki swojej kultury. Czytelnicy z każdą kolejną przygodą dziewczynki odkrywają ciekawy i kolorowy świat. Wraz z bohaterką pojadą koleją transsyberyjską nad Bajkał – najgłębsze jezioro świata. Najmłodsi odbiorcy zajrzą na gwarny i kolorowy turecki bazar, będą odkrywać piramidy Majów, na jedną noc zamieszkają w mongolskiej jurcie, a w Himalajach spotkają prawdziwego yeti!

Pomiędzy wszystkimi rozdziałami odnajdziecie ciekawostki dotyczące odwiedzanego kraju. I tak, dowiemy się dużo o Bajkale, meksykańskim drzewie długowieczności, konstrukcji jurty, kolei transsyberyjskiej, czy poznamy Lodowych Wojowników.

Ilustracja z książki przedstawiająca przejazd koleją transsyberyjską przez Rosję. Autorka Agnieszka Wajda

W „Niezwykłych podróżach Natalki” znajdziemy motyw tęsknoty za domem, odkrywamy potężną moc młodzieńczych marzeń, będziemy łamać stereotypy i poznamy garść ciekawostek!

Dużym atutem książki są przepiękne, kolorowe ilustracje Agnieszki Wajda, z których się bardzo cieszę i jestem bardzo dumna z tej współpracy.

Ilustracja z książki przedstawiająca zaskakujące spotkanie Natalki z yeti w Himalajach. Autorka Agnieszka Wajda

Z tyłu odnajdziemy miejsce na notatnik z podróży: „Miejsce na twoje Podróżności”, który ozdobiony jest rysunkami najmłodszych.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim wspierającym, a chętnych zapraszam do zakupu książki!

Gdzie można kupić „Niezwykłe podróże Natalki”?

Informację o akcji crowdfundingowej znajdziesz tutaj.

Już mam sporo sygnałów od najbardziej wymagających – tych najmłodszych czytelników – że jest niezła 😉

„Niezwykłe podróże Natalki” można nabyć na stronie wydawnictwa Sorus lub kontaktując się bezpośrednio ze mną w formularzu kontaktowym lub pod adresem: rutkowskabela@gmail.com.

Podobne wpisy:

Podziel się:

podroznosci.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *